ALEVILER BIRLIGI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ALEVILER BIRLIGI

Ozgur ve Demoktrat Platform

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

YAŞADIM DİYEBİLMEK İÇİN

YazarMesaj
Sevgi Erkan
Forum Bilgini
Forum Bilgini
Sevgi Erkan

Kadın
Meslek : Eğitim

YAŞADIM DİYEBİLMEK İÇİN Empty
MesajKonu: YAŞADIM DİYEBİLMEK İÇİN   YAŞADIM DİYEBİLMEK İÇİN Icon_minitime6/2/2007, 20:20

YAŞADIM DİYEBİLMEK İÇİN

Çok uzaklardan geliyoruz. Umudun doğduğu, ilk insanın ayağa kalktığı günlerden... İşte o hiç tükenmeyen umudu, 122 insan pahasına daha da büyütmenin; bu ülkenin insana dair güzel değerleri ölümler pahasına yaşatmanın onurunu, gururunu yaşıyoruz bugün...

Yedi yıldır tecritin insanlık dışı olduğunu haykırdık. Bu ses bugün duyulmuştur. Bu ses bugün yüz binlerin, sessiz milyonların haklı çığlığı olmuştur. 122'nin üzerine bir rakam daha eklenmedi. Sevincimiz, coşkumuz büyük...

Bizler Tecrite Karşı Sanatçılar olarak, 11 Şubat'ta sevincimizi daha dolu yaşamak için bir araya geliyoruz. Sevincimizi en yoğun şekilde yaşarken, aynı zamanda şarkılarımızla, türkülerimizle, şiirlerimizle, küçük teatral gösterilerimizle tecritin daha kalkmadığını; eğer ona karşı durmaz isek, yarın yine anaların, avukatların, gencecik insanların yeniden ölüme yatmak zorunda kalacağını sanatın diliyle bir kez daha duyuracağız.

Şarkılar, türküler söyleyeceğiz gecemizde. Çoğu, bu direnişte yaşamını yitirenlerin sevdikleri olacak... Şiirler okuyacağız insana, umuda, yarına, güneşli güzel günlere dair... İnsanın insana insanla anlatmanın sanatı olan tiyatrodan çeşitli eserler sergileyecek bu ülkenin aydınlık yüzlü tiyatrocuları. Dansla anlatacağız bazen gerçekleri... Ve tecritte açılan gedikte emeği geçenler olacak sahnede.

Sahne büyük, sahne kocaman, sahne bütün ülke olacak. Çok uzaklarda olanlar da hep bizimle olacak. Yürekler, kazanmanın haklı onuruyla hep birlikte çarpacak. Yüreğini insana, ona ait güzel değerlere açanlar! Gelin 11 Şubat'ta aynı sevinci yaşayalım. Gelin inancın, umudun hiç yenilmediğini, yenilmeyeceğini herkese bir kez daha gösterelim. Bizim için, sizin
için, herkes için... "Yaşadım Diyebilmek İçin"...

Tecrite Karşı Sanatçılar

Grup Yorum
- Vedat Sakman- Efkan Şeşen- İlkay Akkaya- Cahit Berkay- Bayar Şahin-
Enver Çelik
- Birol Topaloğlu- Nurettin Güleç- Servet Kocakaya- Avni Sağlam- Hakan
Yeşilyurt- Sadık Gürbüz- Ercan Aydın- Atilla Meriç

"YAŞADIM DİYEBİLMEK İÇİN"

Tarih: 11 Şubat 2007 / Pazar
Yer: İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi (Eski MyShowland)
Saat: 15.00 - 20.00 arası

İletişim: 0 212 253 78 88
0 212 253 78 81

YAŞADIM DİYEBİLMEK İÇİN
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-